Untitled Document

Projektai

Paramos akcijos „Ankstukai“

Draugystės vaisiai

Vienas iš dešimties Lietuvos naujagimių gimsta anksčiau laiko. Ankstukai šiandien taria patį didžiausią AČIŪ Jums – pirmosios Lietuvoje paramos akcijos, skirtos neišnešiotiems naujagimiams, draugams.

Ankstyvą rudenį mažiausi Lietuvos kūdikiai kreipėsi į kiekvieną iš Jūsų, kviesdami susidraugauti, todėl, vos pasibaigus pirmajai paramos akcijai, žiemą ankstukai pasitiko apsupti rūpesčio, šilumos ir raškydami itin dosnius draugystės vaisius: ypatingo Jūsų gerumo dėka akcijos metu „Ankstukams“ paaukota ir neišnešiotais naujagimiais besirūpinančiai asociacijai „Neišnešiotukas“ perduota net 85 000 litų.

Šie skaičiai virs prasmingais darbais ir tik Jūsų dėka mažiausi Lietuvos kūdikiai užaugs greičiau, nes asociacija „Neišnešiotukas“ kartu su savo bendruomenės nariais ir profesionalių medikų bei visų gerų žmonių pagalba įgyvendins šiuos paramos projekto pirmojo etapo tikslus:

  • Medicininės įrangos atnaujinimas
  1. Ankstukams reikalingas naujagimių neinvazyvaus dirbtinio kvėpavimo aparatas „MEDIN CNO“ – viena iš moderniausių technologijų, palengvinančių labai mažos kūno masės naujagimių išgyvenimo galimybes ir greitesnį jų kvėpuojamosios funkcijos subrendimą. Pereinamuoju laikotarpiu, kuomet ankstuko kvėpavimo nebepalaiko dirbtinės sistemos ir anksčiau laiko gimęs kūdikis yra pratinamas savarankiškai kvėpuoti, pažangi medicininė įranga palaiko nuolatinį teigiamą slėgį kvėpavimo takuose, gali užtikrinti neinvazyvų pagalbinį kvėpavimą iš anksto nustatytu dažniu arba naujagimiui nustojus kvėpuoti. Projekto draugų dėka Lietuvoje atsiras pirmas toks neinvazyvaus kvėpavimo aparatas. Ankstukų slaugymo medicininės įrangos atnaujinimui bus skirti 35 000 Lt (10 137 Eur).

  • „Pirmosios pagalbos paketo“ ankstukams sukūrimas
  1. Ankstukų tėvai kartu su profesionaliais medikais rengs ankstukų šeimoms skirtą Pirmosios pagalbos edukacinę knygą apie neišnešiotumą ir ankstukų priežiūrą. Paramos projekto lėšomis bus parengta dalis informacinės medžiagos. Pirmosios knygos apie neišnešiotumą Lietuvoje parengimui „Neišnešiotukas“ skirs 18 000 Lt (5213 Eur).
  2. Asociacija tęs savo veiklą užtikrindama psichologinę pagalbą ankstukų šeimoms konsultuojant jas telefonu, skiriant profesionalaus psichologo konsultacijas, organizuojant paramos grupių susitikimus neišnešiotų naujagimių skyriuose. Psichologinės pagalbos programos sukūrimui ir palaikymui per pusę metų bus skirti 19 500 Lt (5648 Eur).
  3. Lietuvos ligoninių neišnešiotų naujagimių skyriuose ir akušerijos skyriuose bus įrengti specialieji informaciniai stendai, suteikiantys būtiną informaciją apie priešlaikinį gimdymą ir ankstukus. Stendų įrengimui bus skirta 4000 Lt (1158 Eur).

  1. Bus sukurta šeimoms ir visiems ankstukų bendruomenės draugams patogiai ir lengvai prieinama virtuali informacijos apie neišnešiotumą bazė.
  2. Svarbiausia informacija apie neišnešiotumą bus talpinama atnaujintoje asociacijos interneto svetainėje. Svetainės atnaujinimui skiriama 4000 Lt (1158 Eur).